چگونه فلش مموری اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه فلش مموری اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

Thursday, May 26, 2016 هدایای تبلیغاتی

امروزه در دنیای بزرگ دیجیتال با پیشرفت دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات، رفته رفته شاهد کوچکتر شدن ابعاد و افزایش فضای حافظه این وسایل هستیم. تا جایی که فلش مموری تبدیل به یکی از رایج ترین هدایای تبلیغاتی شده است. این محصولات طیف گسترده ای از انواع مدل ها اعم از فلش مموری اختصاصی، فلش مموری فلزی، فلش OTG و ... را به خود اختصاص داده اند.

از آنجایی که همیشه در همه اصناف افراد سودجو به فکر سود بیشتر و منفعت هستند، فلش مموری از این قاعده مستثنی نبوده و مورد هدف این سودجویان قرار گرفته که با سوء استفاده از عدم آگاهی مشتریان اقدام به فروش حافظه های فیک و غیر اصل با وعده قیمت کمتر میکنند. این کار منجر به خدشه دار شدن وجهه شرکت ها در مقابل مشتریانشان خواهد شد و در مواردی شاید این آبروی از دست رفته قابل جبران نباشد.

گروه کاواترسیم با سابقه ای طولانی در امر واردات مفتخر است که از بدو ورود تنها اجناس اورجینال با گارانتی شرکتی خدمت مشتریان ارائه نموده تا مایه افتخاری برای خریداران عزیز باشد و مشتریان همیشه با اطمینان خاطر اجناس خود را انتخاب و خرید نمایند. همانا رضایت و اطمینان مشتری سرلوحه کاری کاواترسیم بوده است.

از آنجایی که ما به کار خود اطمینان داریم بر آن شدیم اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا دست سودجویان را از این عرصه قطع کرده و قبل از هر خرید از صحت و سلامت اجناس خود اطمینان حاصل نمایید و بیش از پیش سعی کنید از شرکت های معتبر و واردکنندگان مستقیم خرید نمایید.

بحث را کوتاه کرده و به اصل مطلب میپردازیم،اینکه چگونه به اطلاعات سخت افزاری فلش مموری دسترسی داشته باشیم و نام کمپانی سازنده آن را تشخیص دهیم.

اجازه دهید ابتدا در مورد ساختار کلی فلش مموری توضیح مختصری دهیم.

به طور کلی این محصول از دو بخش کلی تشکیل شده :

1. آی سی فلش از نوع NAND که مسئول ذخبره سازی اطلاعات هست.

2. آی سی کنترلر که وظیفه ارتباط بین فلش و پورت یو اس بی را به عهده دارد.

هر کدام از این بخش ها را ممکن است یک کمپانی و یا کمپانی های مختلف تولید کنند. مانند SanDisk , Toshiba, Samsung, ...

برای اطلاع از جزئیات سخت افزار، نرم افزاری وجود دارد که ما آن را به شما معرفی خواهیم کرد ، ابتدا فایل زیر را دانلود کنید :

دانلود

از حالت فشرده خارج کرده و فایل GetFlashInfo را اجرا کنید.

فلش مموری مورد نظر را به USB وصل کرده و سپس بر روی دکمه Get USB Flash Drive Information کلیک نمایید.

تمامی اطلاعات سخت افزاری فلش مموری برای شما به صورت زیر نمایان میشود. (در زیر تعدادی از اصطلاحات توضیح داده شده است)

اطلاعات چیپ فلش

Controller : کمپانی سازنده کنترلر

Possible Memory Chip : تعداد چیپ های حافظه و کمپانی سازنده

Memory Type : تکنولوژی حافظه (TLC (trople level cell سطح سلول سه گانه (در هر سلول ذخیره سازی 3 بیت داده قرار خواهد گرفت)

USB Version : ورژن یو اس بی

Declared Power : میزان جریان اختصاص داده شده

نظرات و سوالات خود را در رابطه با این نرم افزار با ما در میان بگذارید.

نظرات شما

* کد امنیتی